WSiP podręczniki obejmują wszystko, od podstawowych wykładów po zaawansowane tematy, które studenci biologii (licencjat, magister, nauczyciel) muszą znać – od podstawowej wiedzy (chemia, fizyka, biochemia) po przygotowanie do egzaminów. Oprócz podręczników z zakresu biochemii, genetyki, biologii molekularnej i komórkowej, botaniki, zoologii, ekologii i mikrobiologii znajdziesz tu także książki o praktykach i laboratoriach.

Biofizyka – książki i czasopisma

W naszym sklepie internetowym z zakresu biochemii i biofizyki znajdziesz specjalistyczne książki i czasopisma ze wszystkimi podstawowymi informacjami do studiowania i uprawiania nauk przyrodniczych. Oprócz nowych wydań seria Springer obejmuje wypróbowane i przetestowane klasyki. Podręcznik pierwszej klasy opisuje wyrafinowane dydaktycznie podstawy biologiczne i chemiczne z uwzględnieniem zagadnień fizjologicznych i medycznych. „Stryer” jest zatem ważnym źródłem odniesienia dla fizyków, biologów, biologów molekularnych, biochemików i lekarzy.

Biologia systemów i bioinformatyka — książki i czasopisma

Jako nauka interdyscyplinarna, bioinformatyka wniosła wkład do podstawowej wiedzy o współczesnej biologii i medycynie dzięki teoretycznym metodom wspomagania komputerowego. Początkujący lekarze i biolodzy znajdą w naszej ofercie z zakresu biologii systemów i bioinformatyki m.in. wysokiej klasy książki z podstawową wiedzą z zakresu zastosowań komputerowych w medycynie oraz statystyki w biologii, biomedycynie, medycynie i ochronie zdrowia. Nasze podręczniki przekonują szczegółowymi opisami i dzięki wielu praktycznym ćwiczeniom, barwnie ilustrowanymi treściami.

Botanika – książki i czasopisma

Oferta Springera w zakresie botaniki obejmuje w równym stopniu podstawową wiedzę, jak i kompleksową wiedzę ekspercką. Skorzystaj z naszych różnorodnych publikacji z badań i nauczania w dziedzinie nauk o roślinach: od fizjologii, anatomii i rozwoju, hodowli i biotechnologii po genetykę roślin, genomikę i patologię roślin, wszystkimi istotnymi tematami zajmują się szanowani autorzy. Bestsellerem w tej dziedzinie jest podręcznik nauk o roślinach Strasburgera. Praca standardowa charakteryzuje się dobrze ustrukturyzowaną strukturą i doskonałym przedstawieniem graficznym treści.